Úvod do soukromého práva - obecná část

Úvod do soukromého práva - obecná část 1
176 Kč
145 Kč bez DPH
Skladem 5 a více kusů

Publikace Úvod do soukromého práva – obecná část je přehledně rozdělena do devíti kapitol.

První kapitoly jsou věnovány základním teoretickým pojmům souvisícím se soukromým právem (kapitola 1), další se pak autoři zabývají soukromým právem z pohledu koncepcí a východisek (kapitola 2.), pramenů a norem soukromého práva (kapitola 3.), základních zásad a principů, které ovládají soukromé právo (kapitola 4.), a konečně zde najdeme také základní výkladové metody soukromého práva včetně jeho dotváření (kapitola 5.). V těchto kapitolách tak autoři podali výklad nejpodstatnějších stavebních prvků a charakteristiky soukromého práva, v jehož rámci se dotkli základních znalostí teorie práva. Kapitoly č. 6. až č. 9 se zabývají již konkrétními instituty soukromého práva podle systematiky občanského zákoníku. Pokračuje se tak kapitolou o osobách v právním smyslu, dále se autoři zaměřili na věc v právním smyslu, poté na právní skutečnosti a nakonec na subjektivní práva, jejich výkon a ochranu.

V každé kapitole čtenář pak najde k vyloženým pojmům příklad z praxe, nebo názornou grafiku, či obojí, stejně tak je autory zadán úkol, který se přímo dotýká probírané materie a „nutí“ čtenáře k hlubšímu zamyšlení nad textem.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací